Vylety

Itálie se ŠUŘkou 2014

13. dubna 2014 v 13:55 | PM
30.března jsem se zúčastnil školního poznávacího zájezdu na 9 dní do Itálie. Jelo se z Brna autobusem o celkem 36 lidech. Cesta byla dlouhá a náročná, odjíždělo se již v pět ráno (v neděli), přičemž ve čtyři jsem vstával a o půl jedné šel spat.
Vytuhl jsem v autobuse, ale jelikož se kolem mne při cestě skrz Alpy rozléhala velmi krásná panoramata, nechtělo se mi zavírat oči a jen se dívat. Projížděli jsme skrze Tarvijskou úžinu, kudy se v minulosti obchodníci dostávali na jih, jakožto jedno z míst, kde to bylo možné, protože Alpy byly velkou překážkou, samosebou. Dnes na tomto italském území stojí obec Tarvisio založená převážně na turistickém ruchu, a to nejvíce ze strany rakouských obyvatel, jakým je tu poskytován i komfort v podobě velké časti německy mluvících obyvatel, ostatně jako na většině míst Italských Alp, které mimochodem před 1.sv. patřily Rakousku-Uhersku.
Když tato nádhera pominula, bylo načase konečně se protáhnout; první naše zastávka se jmenovala Padova. Ihned jsme si to zamířili do Kaple sv. Antonína, který byl momentálně v lešení, ale to nám nezabránilo kochat se té velkoleposti uvnitř:

EDP - trénink skrze Orlické hory

21. července 2013 v 18:54 | PM
Jelikož jsem jednu dobu byl velmi fascinován krásou EDP (Extrémních Dálkových Pochodů) a mým cílem bylo zajít si jeden z nich zvaný Beskydská sedmička, odkaz, což je možná jeden z těch nejhorších, chci zveřejnit svou přípravu na tuto šílenost (bohužel až na příští rok...)
Beskydská sedmička je pochod přes 7 vrcholů Beskyd s vzdáleností pohybující se kolem 80-95 kilometrů a převýšením nad 5.000 metrů a je tak pořadateli přirovnáván jako výstup na K2 ze základního tábora.
Letos jsem nestihl přihlášky, takže půjdu příště.
 
 

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.