Mé fotorgafie

na vlastní, Vlasti, vlastně nevlastní kůži

25. července 2014 v 21:56 | PM
Není chuť rozepisovat se na vlastní kůži. Foto tedy tady.
Já vám nevím, nejdříve jsem chtěl místo poslední fotky dát jinou, se šlupkou od banánu.
Takhle se to bude líbit víc. Mám být veselý?Spadl z Marsu a má květák na hlavě

11. dubna 2014 v 23:27 | PM
Říkají o něm, že spadl z Marsu a taky, že má "květák" na hlavě. Dlouho to nechápal, protože nikdy krajinu na Marsu neviděl, natož květák, co by byl na jeho hlavě. Jednoho dne však uviděl v zrcadle sebe, a to v podobě, jaká jest vyfotografována zde:

Klauzurní práce 5/7

31. ledna 2014 v 16:20 | PM
Klauzurní práce je pololetní zkouška uměleckých škol zkoumající dovednosti a mající úkol vytvořit dílo na určité ředitelem zadané téma. Škála tvorby je velice široká, obzvláště, když je zadáno filozofické téma, jako právě nyní. Minulost. Někoho by v mé branži skoro až napadlo vystavit fotky, které jste jako malí s radostí hňácali jednu za druhou na nosné médium v deseti letech. Ale ne... Musí to vypadat i dobře.
Veškeré obory tak konečně začnou pracovat a ve škole aby se jeden nesmekl po potu. Celý "ústav", podle slov jednoho z kantorů se pro toto období změní na takovou malou-velkou galerii, která je naprosto fascinující! Někdy si říkáte - takového času mi zabralo přemýšlení nad tématem a borec z grafiky si na téma ironie vytiskne tři plakáty, kde je napsáno, že už fakt neví (napsáno kouřovo-konopno-cigaretovo-pivním písmem), že kvůli tomu tři dny nespal (napsáno písmem z kávy) a dostane za ně čtrnáct bodů z patnácti.

POfocení - dlouhočasovky

23. listopadu 2013 v 0:16 | PM
Po fotografování do jednoho souboru, který jsem absolvoval dneska večer v lese jsem měl tu možnost vidět vesnici v nočním svitu krásně zpola zahalenou mlhou. Už jsem odcházel, ale opět se zastvil a fotil, protože to byl velmi pěkný pohled. No, vznikly takové "kalendářovky", ale ten pocit mám zaznamenaný a přenáším ho prostřednictvím těchto fotek sem. Hezkou podívanou.

Deformátory tvarových vjemů

8. září 2013 v 13:54 | PM
Chcete-li se přenést jinam, do jiných vjemovcýh zákoutí, připravil jsem tedy fotografickou abstrakci, co leccos ukazuje, ovšem tak, jak to ještě nikdo neviděl.
Řekněme, že si řekneme, co v následujících obrázcích vidíme. Někdy je to až fascinující odhalení.


Výstup ze sklepa samoty - jo jasně, asi to zní divně, ale podívate-li se do levé části, je tam úplně jasně vidět židle. Ta ve mně evokovala v konfrontaci s tvarem na pravé části snímku spojující černo jakýsi dojem samoty v tmavé místnosti - sklepě. Jenže protože ten tvar vede do půlky snímku a zdá se, jako kdyby tam taky jaksi zahýbal do bíla, přišlo mi to jako výstup ze sklepa...
 
 

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.