Filmové reference na konec března 14

15. března 2014 v 14:22 | PM |  Refreence
Zdravím.
Mám na srdci pár filmů. Jeden se zcela tématicky jmenuje Ztracená srdce. Byl promítán přinejenším, co vím v brněnském kině Art jako krátkometrážní film. Pojednává o třech alkoholicích, tzv. ztracených srdcích pohlcených při své opilecké cestě do útrob stanu, jaký vidí znenadání na poli. Dějí se v něm opravdu podivné věci. Film svou jednoduchou, vtipnou řečí s lehkým surrealistickým odérem, což nikoli neodkazuje na značně novodobý nápad, výborně vrthne diváka do děje.
Zda ještě bude promítán v kině, netuším, ale co vím - je již k dostání od samotného autora, Jiřího Zykmunda, našeho učitele na předmět video, na serveru youtube.com.-

JEDEN SVĚT
Krátce o oblíbeném festivalu dokumentů o lidských právech. Jedná se o každoroční mezinárodní záležitost, na kterou se sjíždí filmoví fanoušci ze všech koutů.
Letošním ročníkem je nasyena tématika práce - něco, co mnozí nemají a hledají, co působí jako živitel, sune lidi životem a jaké má za to následky.

O moderním myšlení mladých dětí zakládajících se na počítači mluví Projekt Příroda, což je projekt snažící se dětem ukázat, že lezení po stromech není zas tak špatné, Pirátské sítě ukazují cestu štábu filmařů, kteří se snaží natočit ve východní Africe dokument o pirátství. Místo toho se však zapletou do ošklivých lží a klamů, jaké byly přichystány místními. O celoživotním zážitku být schizofrenik a žít s ní i díky rodičům, kteřížto ji trpí také pojednává film Otázky pana Lásky, který točí své životní úděly na kameru a spravuje svůj web o sobě. A samozřejmě spoustu dalších filmů na vás čeká na tomto festivalu.

Promítat se bude v Praze a dalších 33 městech, v dosti kinech. V Brně je to například kino Art, univerzitní kino Scala, klub Kabinet Múz, Moravská galerie aj.
Více na: jedensvet.cz.

zdroje: jedensvet.cz, broužurka brn. kina Art, youtube.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.