Klauzurní práce 5/7

31. ledna 2014 v 16:20 | PM |  Mé fotorgafie
Klauzurní práce je pololetní zkouška uměleckých škol zkoumající dovednosti a mající úkol vytvořit dílo na určité ředitelem zadané téma. Škála tvorby je velice široká, obzvláště, když je zadáno filozofické téma, jako právě nyní. Minulost. Někoho by v mé branži skoro až napadlo vystavit fotky, které jste jako malí s radostí hňácali jednu za druhou na nosné médium v deseti letech. Ale ne... Musí to vypadat i dobře.
Veškeré obory tak konečně začnou pracovat a ve škole aby se jeden nesmekl po potu. Celý "ústav", podle slov jednoho z kantorů se pro toto období změní na takovou malou-velkou galerii, která je naprosto fascinující! Někdy si říkáte - takového času mi zabralo přemýšlení nad tématem a borec z grafiky si na téma ironie vytiskne tři plakáty, kde je napsáno, že už fakt neví (napsáno kouřovo-konopno-cigaretovo-pivním písmem), že kvůli tomu tři dny nespal (napsáno písmem z kávy) a dostane za ně čtrnáct bodů z patnácti.


Specifikace tématu pro náš obor a ročník byla "moje předchozí generace", to znamená, že všichni si dali za cíl navštívit své drahé prarodiče a k jejich šoku je začít fotografovat. Ano, taky jsem abosolvoval pár návštěv a schytal pár nadávek. Při focení první babičky jsem byl poslán s těmi krámy někam a druhá si honem šla udělat natáčky. (To kdyby věděli, že teď a ještě asi celý půlrok budou viset na školní chodbě, kudy prochází celá škola, asi bych měl smůlu :D ..)
No co, žádná avantgarda, ale zjevně se líbily. Chtěl jsem autenticky zachytit "moje předchozí generace" a jejich bejváky.Taková jedna hezká jednička.
PM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mengano mengano | E-mail | Web | 2. března 2014 v 16:34 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí děda v teplákách a kostkovaných pantoflích:)
Docela se divím, že se ti podařilo všechny takhle pěkně vyfotit. Že se nevzpouzeli:)

2 po6te po6te | Web | 2. března 2014 v 20:09 | Reagovat

[1]: Vzpouzeli! To víš že, jo, ale měli smůlu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.