Melancholicko-vzpomínková divnost

17. září 2013 v 23:12 | PM |  Mé písmenosti
Ach ten čas, mámení smyslů. Doba psychologického supervědění nabila svých pozic. Právě stalo se, začaly se v hlavě mojí mísit myšlenky melancholické a vzpomínky s pocity taky takovými.Moje vzpomínky s kapkou podzimního smutku, který vskutku, začal velmi brzo, na které jsem dávno, alespoň jsem měl ten pocit, zapomněl - znovu se připomněly. Pokusím se je popsat, ale je to věc jedné osoby, neříkám, že to půjde snadno.
Prsty v tom má les a mlha. Ty nejvíc. Les bez mlhy by byl veselý les, ale mlha k němu dodává pocit samoty se smutkem. Samota z nenaplněné (lásky) - nerad to slovo používám, ale ano, je tomu rok a stalo se to v téhle době - tedy stalo se to, že se nic nestalo. Prapodivné choutky táhnoucí do lesa se z ní do mě také dostaly, z té divoženky, stejně jako vize, že v lese můžou žít i dva... Před rokem to všechno, byla to doba krásná, s divou dívkou, ale čas všechno smazal, tedy až do teď, zdálo se, pocity lesního blaha se ve mně zase znenadání probouzejí a co - mám se jim bránit? Jsou krásné, ale divoce nebezpečné, nelze padat do stejné díry, je tam ještě větší samota a nic víc.
Divnou pachuť minulého podzimu mi taky dodaly nekvalitní vinné dýchánky, spojuji si je s tmavými večery, hnědou barvou a neštěstím. Stavy opilecké, co se díky naštvání z osoby samotné, co nejednala v zájmu uklouznutí do stavu, kdy se dva drží za ruku promněnily v zuřivou agresivitu projevující se jak k sobě, tak, a to častěji, k ostatním. (Připomíná mi to jaksi Evžena Oněgina)
Nemalou část v tom hrají ryzí přírodovost, filmy Cesty od Vorla, no a taky samotné psychoaktivní houby, taky je tam zkušenost.
Co jsem si potrpěl tento čas, vzpomínám dnes s hloubavým pocitem nenaplnění, rozum, ale jak se zdá, už nedá na cit.
Protože čas se line a já mám dívku, tu miluji, ale když je má mysl sama - divně vzpomíná.

Ale dost citu a dost vzpomínek. Cit je nevyzpitatelný.
Zpět do reality.

PM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.