Deformátory tvarových vjemů

8. září 2013 v 13:54 | PM |  Mé fotorgafie
Chcete-li se přenést jinam, do jiných vjemovcýh zákoutí, připravil jsem tedy fotografickou abstrakci, co leccos ukazuje, ovšem tak, jak to ještě nikdo neviděl.
Řekněme, že si řekneme, co v následujících obrázcích vidíme. Někdy je to až fascinující odhalení.


Výstup ze sklepa samoty - jo jasně, asi to zní divně, ale podívate-li se do levé části, je tam úplně jasně vidět židle. Ta ve mně evokovala v konfrontaci s tvarem na pravé části snímku spojující černo jakýsi dojem samoty v tmavé místnosti - sklepě. Jenže protože ten tvar vede do půlky snímku a zdá se, jako kdyby tam taky jaksi zahýbal do bíla, přišlo mi to jako výstup ze sklepa...
Tohle jsou úplně jasné Plíce kuřáka. Žebra představují černé čáry, pak trochu toho svalstva a tělní výplně kolem toho, no a fokálně je zaostřeno na černé díry v plicích, které tam dominují.


Tomuto říkám Přechod na další rozměr, je tam patrný, ale není možno ho lidsky vidět. Já ho také nevidím, nicméně si jsem jistý, že tam je. Jestli je to rozměr čtvrtý, pátý, šestý, či snad úplně jiný nevím. Je tam ale.


Tohle prostě musí být boj proti Parazitům v systému. Dvě strany - levá značí nějaký systém, proud událostí a pravá značící tvory, co chtějí z nějakého důvodu tuto věc zničit. Není tu ale patrně patrné, co je dobro a co zlo. Vlastně možná to je jen jakási transformace - jako když nastoupí nová mladá generace a začně měnit zvyklosti starých pardálů...


Říkám tomu Odhalení. Názorný příklad a taky jasná evokace je taková: vlevo dole máme šedou zeď, na ní trafa nebo vypínače a vpravo nahoře změť kabelů a zkrátka - věcí, které jsou schovány za zdí a my je nevidíme. Najednou se nám však otevřel obzor a! Jsou tady.Rozpad hmoty - když přestává hmota existovat. První snímek je mapa začátku konce a druhý je konec skoro u konce, prostě ten čas, kdy čas se začíná rozprašovat a na místo času přichází nehmotné a blíže nepopsatelné nic.


Začátek ničeho je vír v jistých částech vesmíru, kde Rozpad hmoty v konci všeho probíhá jiným způsobem. Při velkém pohybu částic kolem jistého přitažlivého tělesa je vytvořen vír, do kterého spadá všechno a v jeho středu všechno spadá do nic. Dá se říct, že výše zmíněné přitažlivé těleso je vlastně nic, ale jak by pak mohlo něco být, když není nic? To nevím, ale je to v podstatě taková červí díra.Žádný tímto způsobem tvořivý umělec se písemně nevykecává u svých děl. Abstraktní ráz obrazu lze zachovat při pouhém holém podívání se do díla (bez textu a komentáře)... Na druhou stranu, nejsme v galerii, ale na blogu a myslím, že mezi mnohými jinak zaměřenými lidmi je možná lepší říct, co v tom vidím, vykecat se, než ten dotyčný sjede všech osm fotek a na konci řekně prostě "hm".

PM.
(Post Scriptum - najde-li se člověk, co by mi řekl, co v tom vidí zajímavého on, budu potěšen...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.