Září 2013

Melancholicko-vzpomínková divnost

17. září 2013 v 23:12 | PM |  Mé písmenosti
Ach ten čas, mámení smyslů. Doba psychologického supervědění nabila svých pozic. Právě stalo se, začaly se v hlavě mojí mísit myšlenky melancholické a vzpomínky s pocity taky takovými.


Deformátory tvarových vjemů

8. září 2013 v 13:54 | PM |  Mé fotorgafie
Chcete-li se přenést jinam, do jiných vjemovcýh zákoutí, připravil jsem tedy fotografickou abstrakci, co leccos ukazuje, ovšem tak, jak to ještě nikdo neviděl.
Řekněme, že si řekneme, co v následujících obrázcích vidíme. Někdy je to až fascinující odhalení.


Výstup ze sklepa samoty - jo jasně, asi to zní divně, ale podívate-li se do levé části, je tam úplně jasně vidět židle. Ta ve mně evokovala v konfrontaci s tvarem na pravé části snímku spojující černo jakýsi dojem samoty v tmavé místnosti - sklepě. Jenže protože ten tvar vede do půlky snímku a zdá se, jako kdyby tam taky jaksi zahýbal do bíla, přišlo mi to jako výstup ze sklepa...

Přijďte si rozlít kafe!

7. září 2013 v 19:12 | PM |  Zážtky
Ve čtvrtek 5.6. v Brně jsem se zúčastnil projektu nadace pro nevidomé Světluška. Šel jsem se skupinkou pěti lidí do tmavého autobusu, tedy mobilní kavárny POTMĚ, zkusit si, jaké to je nevidět si na kafe.

Psaní z doby lidského experimentalismu alias hloubání floutků

4. září 2013 v 18:57 | PM |  Vyjářdení k ...
Trvalo to dva měsíce, než se život vrátil do normálních kolejí. Naivní představy o skvělé budoucnosti, budu se učit, ale vono se nechce. Je září a konečně člověk zase sedí ve školní lavici navzdory fragmentu osoby, co dodržuje striknost, shrbený jak paragraf a poslouchá dlouhé povídky o životě Nikolaje Vasiljiviče Gogola. Tedy, literatura je to opravdu zajímavá, ale co s tím, když je člověku sedmnáct.
Zprvu bych řekl, že myšlení této skupinky lidí se zmíněným věkem je natolik neomezené, až je nutné ho nějak zastavit. Ten přespříšerný růst mozkových buněk třeba nějak ničit, proto se zhruba obden odkupuje (samozřejmě v obchodě jen na základě osobního šarmu, ale ilegálně, vzhledem k věku) nejlevnější tuzemák, či jiný falsifikát kvalitního zboží, jako třeba krabicová vína a chodí se na kopec na lavičku (taky ilegálně, protože pití na veřejných prostranstvích, kde jsou lavičky je dost často zakázané) dělat humbuk ve smyslu vracení obsahu žaludku na zem, sprejování na zdi (prý nejlépe na klasicistní architekturu) a obtěžování nevinných lidí.
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.