Hudbou do uší! Hudba z RfP.

23. července 2013 v 22:50 | PM |  Zážtky
Zdravíčko.
Mám takové nutkání podělit se se světem o výběr mojí digitální selekce muziky. Můžete věřit, že na svém harddisku skutečně přechovávám hudební styly od operety přes rock k například funky.
Dnes představím kapely pohybující se v žánrech post a dance punk, indie rock, math rock atp.

Budou to:

Anglická skupina vážených umělců FOALS, švédská sestava se šílenou vitalitou ROYAL REPUBLIC a do trojice známá opět britská kapela BLOC PARTY.


1.
FOALS
Holy Fire
Inhaler
Skupinu Foals mám rád. Stál jsem na ně na Rock for People 2013 v první řadě a můžu říct, že ti chlapíci podle výrazu ve tváři to berou smrtelně vážně, což by mi všichni samozřejmě mohli říct, že to není úplně tak pravda - že to jsou pouhopouzí Angličané a mentalita tohoto národa je typicky seversky chladná... Čekal jsem, kdy se někdo z nich usměje a hleď! Jeden se usmál a dokonce mu to chvíli vydrželo, usmíval se ale na kohosi do zákulisí...
Neříkám, že jejich vystoupení bylo špatné - to ne, ba naopak, myslím si, že vážnější výraz k jejich naprosto unikátnímu stylu hudby patří... Co ovšem odlehčilo situaci bylo když černovlasý kytarista chtěl vyhodit do publika trsátko, ale to se mu vlivem větru vrátilo zpátky na pódium (ani tehdy se neusmál) a když se lídr a zpěvák skupiny Yannis Philippakis snažil skočit do publika s úmyslem, aby ho zaneslo co nejdál - po dvou pokusech se nedostal dál, jak tři metry od zábradlí pod stagem, takže napotřetí oběhl ten obrovský dav před stagí a následně jím prošel až na pódium. Osobně jsem mu osahal upocenou hlavu a SKORO mu rozladil kytaru.
Tak to je můj zážitek k Foals.

2.
ROYAL REPUBLIC
Save the Nation
Everybody Wants To Be An Astronaut
Ano, ti se na letošním seznamu interpretů na RfP objevili také. Royal Republic, tuto, škoda, ne tolik známou švédskou skupinu jsem viděl zhruba z třetí řady a byl jsem neskutečně nadšen. Sympatický zpěvák Adam Grahn poskakoval po pódiu s neskutečnou vervou a bylo na něm vidět nadšení.
Když jsem četl RfP noviny, byl tam rozhovor právě s touto kapelou, kde uváděli jejich naprosté nadšení z koncertu, na který přišlo nezvykle mnoho lidí (byla zaplněná druhá největší stage).
No a kamarádka z party měla to štěstí, že chytila jejich odrbané trsátko - já stál hned vedle!

3.
BLOC PARTY
Four
Ratchet
Bloc Party byli také na tomto festivalu. Před ním se jejich hudbu však neměl naposlouchanou a tak jsem je příliš neznal - to však nevadilo, songy se mi líbily... Přínáším sem pro jejich tvorbu lehce dekadentní dílo s názvem Ratchet, které bylo podáno s parádními světelnými efekty.
Co mi ovšem vadilo, byla zhruba půlhodinová pauza, co si uprostřed vystoupení udělali. Někde jsem četl, že za to mohla jakási chyba elektroniky. Z mého pohledu diváka to spíš vypadalo, jako kdyby chtěli rapidně ztišit publikum (například kvůli efektu hlasitého vybuchnutí davu do melodie nějaké písničky), ale to to příliš nepochopilo, a tak se celá skupina zbalila a odešla. Zdálo se, že (ale marně) čekají na ticho, ale lidé začali tupě skákat do prken podestýlající celý stanový stage.
Nakonec prostě přišli a začli hrát.

Vyčerpávající výlev svých zážitků z Rock for People 2013,
PM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.