EDP - trénink skrze Orlické hory

21. července 2013 v 18:54 | PM |  Vylety
Jelikož jsem jednu dobu byl velmi fascinován krásou EDP (Extrémních Dálkových Pochodů) a mým cílem bylo zajít si jeden z nich zvaný Beskydská sedmička, odkaz, což je možná jeden z těch nejhorších, chci zveřejnit svou přípravu na tuto šílenost (bohužel až na příští rok...)
Beskydská sedmička je pochod přes 7 vrcholů Beskyd s vzdáleností pohybující se kolem 80-95 kilometrů a převýšením nad 5.000 metrů a je tak pořadateli přirovnáván jako výstup na K2 ze základního tábora.
Letos jsem nestihl přihlášky, takže půjdu příště.

Pocházím z Orlických hor, a tak se nimi pro trénink také projdu.
Tady je obrázek, pro ty, co ze zeměpisu neměli dobrou známku...:

A TADY UŽ JE VYTYČENÁ TRASA:

Vstupní město bude Žamberk, podle serveru mapy.cz 404 m.n.m, ze kterého budu pomalu stoupat po žluté turistické do města Rokytnice v Orlických horách. V této chvíli je to 180 m výškových. Z Rokytnice nastoupám do Haničky, což je dělostřelecká veliká a známá tvrz se zajímavou historií z Druhé světové války (mám takový dojem, že slouží i jako turisitická atrakce) a mezi zajímavosti o ní se řadí například ta, že byla z původní dělostřelecké tvrzi tajně přebudována na protiatomový kryt. Zajímavá je taky rychlost vystavění pásu těchto tvrzí vedoucích po Jiráskově stezce, což je červená turistická, magistrála po hřebeni Orlických hor, po které teď stoupám od Haničky až na rozhlednu na kopci zvaném Anenský vrch, 991 m.n.m.

Protože potřebuji trénovat kopce, nezdržuji se na hřebenové magistrále a scházím do lyžařsky známého města Říčky v Orlických horách, odkud po zelené zas nahoru, na Komáří vrch. Křižuji opět magistrálu, ale dlouho se nezdržím - jud dolů po zelené do Orlického Záhoří, odkud opět nahoru po zelené na turistické rozcestí Pěticestí.
Noční pohled do obce Orlické Záhoří, foto z internetu, zdroj
Z Pěticestí, oblíbené zimní zastávky běžkařů doůl do Zdobnice a nahoru opět na Homoli. Pak už jen pokračuji po červené, Jiráskově stezce....
Od Homole na Jelenku, na nejvyšší vrch Orlických hor Velkou Deštnou, 1115 m.n.m.
Dalším zajímavým místem je Šerlich, kde se spousta běžkařů v zimě a cyklistů v létě vyloďuje ze skibusů a cyklobusů, aby si sjeli magistrálu pěkně od vrchu. Na Šerlišský Mlýn, a konečně, seběhnout do cílového města Deštné v Orlických horách.
To je například zajímavé tím, že v zimě roku 2012 se v tamním skicentru pořádal šílený kros na běžkách od firmy Red Bull - Nordix. Odkaz (chtěl jsem ho absolvovat, ale nestihl jsem se přihlásit - opět...)

Tak. Toť vše. Výlet půjdu určitě ještě o prázdninách, až bude čas. Kdyby se našel zájemce, co půjde se mnou, budu moc rád!
PM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
-
Layout blogu je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1920x1080x72 ob.
-
© PM 2013 - 2014 Nekraďte prosím.
(autorské právo se vztahuje k celému obsahu blogu)
Jsem příznivcem přívětivé komunikace a milerád propůjčím své dejmetomu dílo.
Inspirovali jste se-li snad mnou, neváhejte se se mnou o to podělit, budu velmi potěšen.